Про брекети
Брекети - встановлення та особливості
Установка брекетів вимагає консультації кваліфікованого ортодонта, та проведення процедури досвідченим спеціалістом за допомогою сучасного обладнання.
Показання
Нерівні зуби бувають у дітей та дорослих. Вони бентежать звичайних людей, але ще більше страждають знаменитості, які виступають перед публікою, знімаються у кіно та глянцевих журналах. На щастя, виправити зубний ряд тепер не є проблемою. У кабінеті ортодонта його зроблять ідеальним. Найефективніший і найпопулярніший в даний час метод корекції – встановлення брекетів.
Однозначними показаннями до встановлення брекетів є:
- важкі та незвичайні дефекти прикусу;
- вік старше 12 років;
- повна дієздатність пацієнта, гарне психічне здоров'я;
- згоду проведення процедур, з розумінням їх характеру.
Протипоказання
Установка брекетів не є інвазивною процедурою, кровотеча виникає лише в окремих випадках, при порушенні техніки її проведення. Все ж таки брекети контактують з яснами і чинять тиск на зуби.
Тому існують протипоказання до цього виду ортодонтії:
- запальні та дистрофічні процеси в порожнині рота;
- захворювання крові;
- туберкульоз;
- ВІЛ;
- цукровий діабет;
- хвороби імунної системи;
- деякі форми остеопатії, остеопороз;
- більшість психічних захворювань;
- погано компенсовані захворювання внутрішніх органів
Гінгівіт, пародонтоз та пародонтит – часті протипоказання, як і карієс, який слід насамперед вилікувати шляхом встановлення пломб або протезів.
Не можна проводити втручання у ротовій порожнині при кровоточивості, поганому загоєнні ран. Пацієнт може сам завдати собі шкоди ортодонтичним апаратом, або пристрій ускладнюватиме дії реаніматологів у разі декомпенсації хронічної хвороби.
При остеопорозі (розрідження кісткової тканини) та інших метаболічних порушеннях, що призводять до ослаблення кісток, давні брекети можуть зруйнувати щільну та губчасту речовину щелеп або викликати випадання зубів.
Слабкість або перенапруга імунної системи теж вимагають, як мінімум, почекати з проведенням будь-яких операцій, навіть малоінвазивних. Підвищується чутливість організму до мікробів, що неминуче проникають через подряпини та дрібні ранки. Імунним клітинам (при ВІЛ-синдромі здорових залишається небагато) потрібно займатися іншими завданнями, і невелике додаткове навантаження може призвести до тяжких наслідків.