Лазерна хірургія

Медичний центр AlefClinicPlus

м. Новомосковськ, вул. Калнишевського, 4

098 205 85 37
099 208 50 47

Час роботи: ПН - СБ, 8:00 - 19:00
Без перерви

Лазерна хірургія

lazer

 

Сучасна лазерна стоматологія розвивається дуже бурхливо. Стоматологічний лазер на різних потужностях може розрізати тканини, споювати кровоносні судини, запобігаючи кровотечі, усувати інфекцію та запалення в яснах та на слизовій порожнині рота. Лазер застосовується дедалі частіше для хірургічних операцій, доповнюючи чи замінюючи скальпель. Важливою особливістю лазерної хірургії є те, що болючі відчуття після операцій практично відсутні. Завдяки цьому при стоматологічних операціях лазером потрібна менша доза анестетиків.

 

Як працює лазер

 

Лазерна енергія у вигляді синхронних хвиль, що передаються в одному напрямку, поглинається водою, що міститься в тканинах. Вода перешкоджає проходженню енергії лазера вглиб, повністю поглинаючи її. Відбувається контрольований вибух крапель води (випарювання). Клітини тканин, позбавлені води (дегідровані), не можуть служити для поширення інфекції, тому запальний процес швидко припиняється, що використовується у лазерній стоматології за наявності інфекції у м'яких тканинах. На поверхні зуба лазерна енергія призводить до закупорки дентинних канальців, що знижує чутливість зубів. Оскільки зміни відбуваються лише на рівні фізіології, те й ефект від лазерного впливу стійкіший.

 

У стоматологічному центрі Alefclinicplus м. Новомосковськ використовується діодний стоматологічний лазер Picasso з довжиною хвилі 810 нм. Цей лазер ідеальний для роботи на м'яких тканинах, у тому числі хірургічних операцій, і для відбілювання зубів за допомогою спеціалізованого гелю, що відбілює.

 

Стоматологічний лазер з іншою довжиною хвилі та потужністю може застосовуватися для свердління зубів та розширення каналів зубів, проте вартість таких установок сильно підвищує вартість лікування та не виключає роботи звичним бором у разі сильно вигнутих каналів або обробки карієсу у складних місцях, тому в «Alefclinicplus» не застосовується лазер для препарування зубів.

 

Чому при лікуванні лазером не потрібна анастезія

 

Відсутність нагріву та вібрації тканин дає можливість проводити більшість процедур без анестезії або з мінімальною анестезією. Це особливо важливо для пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи та алергіків. Після операцій, проведених лазером, болючі відчуття мінімальні, тому не потрібно приймати анальгетики після операції.

  • Відсутність кровотечі

 

Лазерна дія закупорює капіляри, тому кровотеча практично відсутня. У разі виникнення кровотечі фахівцю достатньо змінити потужність променя, щоб повністю зупинити кровотечу. При операціях лазером не потрібне застосування кровоспинних препаратів та накладання швів.

  • Швидке загоєння

 

При використанні лазерної хірургії спостерігається мінімальний некроз тканин, здебільшого відсутній післяопераційний набряк, рана повністю стерильна. З цих причин загоєння відбувається швидше і не потрібне застосування додаткових антибактеріальних препаратів.

 

Області застосування лазерної хірургії у стоматології

  1. Лікування пародонтальних кишень обробка пародонтальних кишень лазером використовується для стерилізації, зменшення глибини пародонтальних кишень, видалення уражених тканин, зняття запалення.
  2. Висічення вуздечок губ та язика завдяки використанню стоматологічного лазера висічення вуздечок можливе без болю та без кровотечі. Це особливо актуально для дітей, які бояться зайвих уколів, а також за наявності протипоказань до застосування знеболювальних засобів. Загоєння відбувається набагато швидше завдяки стерильності рани. Не потрібно додаткового прийому антибіотиків.
  3. Операції на яснах використання лазера має ряд переваг у порівнянні зі скальпелем чи електрокоагулятором. Лазер особливо ефективний при естетичній реконструкції контуру ясен, оскільки загоєння країв відбувається передбачувано, і одержуваний у результаті контур повністю відповідає запланованому. При операціях на яснах буває достатньо лише аплікаційної анестезії, оскільки больові відчуття виявляються лише на рівні дискомфорту і трохи більше. Також лазерна хірургія незамінна при гіперплазії (розростанні) ясен, гінгівітах, необхідної пластиці напередодні ротової порожнини (вестибулопластики), підготовці зубів до зліпків (замість ретракційної нитки, яка часто викликає кровотечу, що заважає зняти якісний зліпок). При клаптевих операціях на яснах лазер застосовується як додатковий засіб для стерилізації пародонтальних кишень та випаровування грануляційних тканин. При використанні лазера не потрібно додаткового прийому антибіотиків.
  4. Лікування афтозного стоматиту лазерне лікування миттєво позбавляє пацієнта від білих відчуттів, спричинених афтозними виразками. Пошкоджені тканини випарюються і процес загоєння починається практично відразу після обробки лазером, скорочуючись до 2-3 днів, причому болючість усі ці дні відсутня. Лікування лазером знижує повторне виникнення афтозного стоматиту.
  5. Кіста ясна операція на деяких етапах операції лазерна енергія застосовується разом із скальпелем та іншими хірургічними інструментами.
  6. Лікування тріщин у куточках рота традиційне лікарське лікування тріщин у куточках рота не дуже ефективно, тому що триває довго і не знижує хворобливості. Лазер випарює шар тканини вздовж тріщин, розбудовуючи патологічний процес. Тріщини у куточках рота швидко зменшуються, скорочується можливість рецидиву. На стадії загоєння тріщин не потрібне застосування мазей чи інших ліків. Процес, який займав тижні, скорочується до декількох днів.

Записатися на прийом

Надішліть Ваші контактні дані, заповнивши наведену нижче форму, і наші спеціалісти зателефонують Вам найближчим часом.

*Поля, позначені зірочкою, обов’язкові для заповнення.
**Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Контактна інформація

Телефони

  • 098 205 85 37
  • 099 208 50 47

Наша адреса

м. Новомосковськ,
вул. Калнишевського, 4

Графік роботи

Працюємо з понеділка по суботу
з 8:00 до 19:00 без перерви
Неділя - вихідний