Лазерна терапія

Медичний центр AlefClinicPlus

м. Новомосковськ, вул. Калнишевського, 4

098 205 85 37
099 208 50 47

Час роботи: ПН - СБ, 8:00 - 19:00
Без перерви

Лазерна терапія

lazer

Використання низькоінтенсивного лазерного випромінювання у стоматології сприяє вирішенню складних завдань, забезпечуючи високу якість лікування пацієнтів з мінімальною травматичністю та без психологічного дискомфорту.

 

Принцип лікування

 

В основі лазерного лікування лежить принцип локальної дії променя на конкретний тип тканин. Сусідні ділянки промінь не торкається. Спрямований вплив дозволяє видалити каріозні та запалені зони, не зачіпаючи здорову емаль, тканини ясен та дентин.

 

У каріозних тканинах міститься більше вологи. Під впливом лазера волога випаровується їх інтенсивно уражені карієсом тканини поступово руйнуються. За 3-5 сеансів терапії лікар видаляє всі хворі тканини, не торкаючись здорових ділянок.

 

При лікуванні пародонтиту, необхідно видалити інфіковані та, що змінили структуру, зони. Для цього стоматолог обробляє ясна спеціальним розчином, який вступає в реакцію з ураженими клітинами. Розчин забарвлює патологічні ділянки, після чого на них впливає лазер. Він їх випарює та руйнує, не пошкоджуючи здорові зони.

 

Застосування лазера однаково ефективне у дитячій та дорослій стоматології. Воно показано:

 

 • при лікуванні карієсу;
 • у хірургії кісткової та м'якої тканини з використанням лазерного скальпеля;
 • при встановленні імплантатів;
 • при лікуванні запалень та інфекцій слизової оболонки порожнини рота;
 • при видаленні м'якотканих утворень;
 • при лікуванні пародонтозу та пародонтиту;
 • як профілактика хвороб порожнини рота.

 

Переваги лазерної терапії

 

У лазерної терапії багато переваг проти традиційними видами лікування. Перерахуємо основні переваги:

 

 1. Лазерний промінь впливає локально та короткочасно, не дратуючи зубні нерви і не викликаючи термічних реакцій, тому пацієнти не відчувають болю.
 2. Безболісність лікування дозволяє відмовитися або скоротити кількість знеболювальних препаратів, що є актуальним для пацієнтів з непереносимістю або підвищеною чутливістю до анестезії.
 3. Лазер не видає неприємних звуків, притаманних бормашини – пацієнти в стоматологічному кріслі не відчувають стрес.
 4. У комбінованих схемах лікування лазерне випромінювання посилює вплив медикаментів та підвищує ефективність лікування загалом.
 5. Лазерне випромінювання є згубним для патологічної мікрофлори, тому побічні ефекти, включаючи запалення та інфікування здорових ділянок, відсутні.
 6. Період реабілітації скорочується у 2-3 рази.

 

Практичний досвід

 

Фахівці медичного центру Alefclinicplus м. Новомосковськ використовують лазерну терапію в лікуванні зубів і ясен вже більше 7 років. За цей час вони пролікували близько трьох тисяч пацієнтів віком 15-70 років.

 

У середньому їм призначалося по 6-8 процедур з частотою лазерного променя 50 Гц і 1000 Гц. Тривалість на кожну зону становила 1-10 хвилин і підбиралася індивідуально.

 

В результаті за 7 років активного застосування лазерної терапії жодного ускладнення не зафіксовано.

 

Як лазерна терапія впливає на тканини

 

Дослідження ефективності лазерної терапії проводять не лише, вимірюючи ефективність у пацієнтів, а й у лабораторіях, на клітинному рівні. Один із таких експериментів дозволив відстежити зміни клітинної структури пародонту протягом 5 сеансів лазерного впливу та за його результатами визначити ефективність терапії.

 

Гістологічне та цитологічне дослідження тканин до початку лікування показали, що слизова оболонка уражена запальним процесом, загоєння ран йде мляво, повноцінні клітини практично відсутні.

 

Після двох сеансів лазерного впливу процес загоєння активізувався. Через 4 сеанси в досліджуваних зразках вже відзначалися ознаки яскравих коагуляцій, поступове відновлення еритроцитів та клітин лейкоцитного ряду.

 

Після 5-го сеансу лазерної терапії біопсія показала наявність повноцінних клітин – еритроцитів, лейкоцитів та фібробластів. Результати свідчать про повне одужання пацієнта.

Записатися на прийом

Надішліть Ваші контактні дані, заповнивши наведену нижче форму, і наші спеціалісти зателефонують Вам найближчим часом.

*Поля, позначені зірочкою, обов’язкові для заповнення.
**Натискаючи на кнопку, Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Контактна інформація

Телефони

 • 098 205 85 37
 • 099 208 50 47

Наша адреса

м. Новомосковськ,
вул. Калнишевського, 4

Графік роботи

Працюємо з понеділка по суботу
з 8:00 до 19:00 без перерви
Неділя - вихідний